دوشنبه ١٥ خرداد ١٤٠٢

 

 

به نام خدا

بیمارستان شهید رجایی یکی از مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که دارای ۱۶۳ تخت فعال و 136 تخت مصوب و ۵۰ تخت هزینه بر و۲3 بخش و واحد به شرح زیر می باشد:

 (اورژانس سرپایی، اتفاقات، آزمایشگاه، تالاسمی، زنان، اطفال، مراقبت های ویژه نوزادان ، زایشگاه ، اتاق عمل، داخلی، اعصاب و روان، جراحی عمومی، رادیولوژی، ماموگرافی، سی تی اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، بانک خون، دیالیز،  مراقبت های ویژه ، نوزادان، مراقبت های ویژه جراحی مغز و اعصاب و سی سی یو)

       این مرکز دارای 505  کارمند(۲۰۵ پرستار، ۳۰ ماما ،  ۲۲بهیار،۵ کمک بهیار،۲۷ تکنسین اتاق عمل، ۲۱ تکنسین هوشبری، ۹۲ نیروی اداری- مالی، ۵۰ نیروی خدماتی و ۴۲ نیروی پشتیبانی) می باشد. این مرکز علاوه بر درمان بیماران مراجعه کننده، بعنوان یک پایگاه مرکز تعلیم وتربیت دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی گچساران می باشد. همچنین بیمارستان شهید رجایی گچساران سالهاست که به عنوان بیمارستان دوستدار مادر و کودک معرفی شده است. پوشش درمانی این بیمارستان نیز بسیار وسیع می باشد، درمانگاه و اورژانس در مجتمع درمانگاهی این بیمارستان قرار دارد که بصورت شبانه روزی در ارائه خدمات درمانی در حیطه های زیر به مراجعین فعال است:

اطفال و نوزادان، ارتوپدی، نورولوژی، جراحی مغز و اعصاب، ارولوژی، جراحی عمومی، چشم پزشکی، داخلی، قلب،گوش و حلق و بینی و زنان و زایمان.

   همچنین واحدهای مختلف دیگری در این مجتمع درمانگاهی مستقر می باشد که وظیفه خدمات حمایتی و اداری بیماران بعهده این واحدها می باشد از جمله واحد پذیرش و اسناد پزشکی، کارشناس امور بیمه گری و مددکاری اجتماعی.

 ضمناً بخشهای پاراکلینیکی این بیمارستان نیز مشتمل بر بخشهای رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی و ام آر آی می باشد که درارتباط با امور تشخیصی ودرمان بیماران انجام وظیفه می نمایند.

   استراتژی مرکز  مذکور  این است که در قرن  بیست ویکم به صورت یک مرکز بزرگ درمانی درآمده  و باتکیه بر توانمندی ها، دانش، تخصص و تجربیات موفق کارکنان و با استفاده از امکانات و فن آوری نوین در راستای بهبود مستمر خدمات  درمانی، همسو با سیاست های کلان دانشگاه، مصمم به استقرار و حفظ سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استانداردهای مدیریت کیفیت باشد تا با صیانت از ارزشهاي والاي انساني و مبتني بر فرهنگ اسلامي و ايراني و بر پايه برابري كرامت ذاتي تمامي گيرندگان خدمات سلامت و با حفظ سرمایه های ملی و حفاظت از محیط زیست، موجبات افزایش رضایتمندی بیماران ،کارکنان ، تامین کنندگان و سایر ذینفعان را فراهم آورد.

 

 

 

امتیازدهی
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی گچساران محفوظ می باشد.