پنج شنبه ١٨ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان شهید رجایی گچساران؛

برگزاری کارگاه آموزشی اصول خود مراقبتی در سلامت روان و اعتیاد +عکس

کارشناس مسئول رواشناسی بیمارستان شهید رجایی گچساران از برگزاری کارگاه آموزشی اصول خود مراقبتی در سلامت روان و اعتیاد در بیمارستان شهید رجایی گچساران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران؛ امیر علی حضرتی اظهار داشت: سلامتی مهمترین نعمتی است که خداوند به انسان بخشیده و طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامت به معنای کامل فقدان بیماری و نداشتن معلولیت نیست، بلکه به معنای برخورداری کامل از توانایی جسمی، روانی و اجتماعی است.

وي ابراز کرد: افراد زیادی هستند که از این نعمت برخوردار نیستند و به مراقبت جهت بازگرداندن سلامتی یا حفظ وضعیت فعلیشان نیازمندند.

وی تصريح کرد: بیماری و اختلال روانی هر چند در تمام تاریخ بشریت وجود داشته اما در سال های گذشته با توجه بیشتر به این حیطه تعداد افرادی که به این اختلال مبتلا هستند شناسایی و به موقع درمان می شوند.

حضرتی عنوان کرد: علاوه بر این با انجام برخی اصول ساده خود مراقبتی می توان بروز این بیماری ها را در جامعه کاهش داد.

وي در خصوص وظیفه سفیران سلامت افزود: آگاهی بخشی به جامعه در خصوص علل به وجود آورنده، راه های پیشگیری، شناسایی علایم و نشانه های بیماری های روانی و در نهایت توصیه به خانواده های درگیر با این مشکلات، مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی جهت تشخیص زود هنگام بیماری و به دنبال آن پیگیری روند درمان توسط خود آنها است.

کارشناس مسئول رواشناسی بیمارستان شهید رجایی گچساران با تاکید بر آموزش خودمراقبتی در مسائلی چون افسردگی، افسردگی پس از زایمان و پیشگیری از خودکشی و به دنبال آن برخورد صحیح با فردی که افکار خودکشی دارد، می توان از اتفاقات ناگواری که گریبان گیر فرد و جامعه می شوند جلوگیری کرد.

به گزارش وب‌دا؛ این کارگاه آموزشی اصول خود مراقبتی در سلامت روان و اعتیاد با شرکت 80 نفر از پرسنل درمان و اداری و با همت سوپروایزر آموزشی در نمازخانه بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد.5

 

 

 

 

 ١٢:٣٨ - 1397/12/01    /    شماره : ٢٣٥١٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٥


امتیازدهی

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی گچساران محفوظ می باشد.