پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

آب انار در پیشگیری از بیماری های قلبی موثر است/جوشانده پوست درخت انار اثر ضد کرم دارد

کارشناس نظارت بر فرآورد های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و دارو بیمارستان شهید رجایی گچساران آب انار را در پیشگیری از بیماری های قلبی بسیار موثر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران، دکتر ایرج میرزایی با اشاره به خواص آنتی اکسیدانی قوی آب انار گفت: یک لیوان آب انار حدود 40 درصد ویتامین C  مورد نیاز روزانه شما را تأمین می کند و منبع خوبی از ویتامین های A،E و اسیدفولیک است.

وی ابراز داشت: مقدار آنتی اکسیدان موجود در آب انار حتی 3 برابر چای سبز است که در واقع آب انار یکی از غنی ترین منابع پلی فنول ها بوده که گروهی از آنتی اکسیدان های قوی هستند.

وی آب انار را موثر در پیشگیری از بیماری های قلبی، سکته و حمله قلبی برشمرد و اظهار کرد: برای مصارف دارویی از گل، برگ، پوست درخت، پوست، ریشه و دانه انار استفاده می شود .

دکتر میرزایی با اشاره به برخی از خواص پر اهمیت گیاه دارویی انار ابراز داشت:  انار با دانه ملین مزاج است که آب انار شیرین برای بیماری های مجاری ادرار مفید بوده، خنک کننده مزاج است و رنگ صورت را شاداب می کند.

وی آب انار را مقوی قلب و معده دانست و گفت: جوشانده پوست درخت انار نیز اثر ضد کرم دارد و برای برطرف کردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست انار و یا جوشانده برگ های انار استفاده می شود.

وی اضافه کرد: برای برطرف کردن سوختگی پوست، گل های انار را له کرده و با روغن کنجد مخلوط کنید و این پماد را روی قسمت سوختگی بمالید، دم کرده گل انار نیز اسهال مزمن را برطرف می کند.

 کارشناس نظارت بر فرآورد های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و دارو بیمارستان شهید رجایی گچساران خاطر نشان کرد: دم کرده گل های انار را به صورت غرغره برای از بین بردن زخم های دهان بکار ببرید و برای برطرف کردن دندان درد، دم کرده ریشه درخت انار را در دهان مزه مزه کنید.5

 

 

 

 


٠٩:٣٧ - 1397/10/10    /    شماره : ٢٢٩٠٢    /    تعداد نمایش : ١٥١


امتیازدهی

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی گچساران محفوظ می باشد.