پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی ارتباط و مهارت‌های ارتباطی در بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد+ عکس

کارشناس پرستاری بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: با توجه به اهمیت مبحث ارتباط کارگاه آموزشی ارتباط و مهارت‌های ارتباطی در بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران، نرگس بیات فر در این کارگاه آموزشی با اشاره به عوامل موثر در بهداشت روان اظهار داشت: توانایی برقراری ارتباطی موثر و مناسب با دیگران از عوامل مربوط به بهداشت روان در انسان‌ها است.

وی افزود: ارتباطی مناسب است که باید افراد به اطلاعات شناختی مناسبی از یک‌دیگر دست یافته و سبب ایجاد هیجان در آنها میشود که برقراری این جریان میتواند به رشد فردی و اجتماعی منجر شود.

کارشناس پرستاری بیمارستان شهید رجایی گچساران تصریح کرد: از مهم‌ترین نیازهای انسان توجه به احساسات وی و جدی گرفتن آنها است که با مهم قرار دادن این موضوع می‌توانیم اقدامی مثبت در مسیر افزایش سلامت روان فرد برداریم.

بیات فر با اشاره به برقراری ارتباطی مثبت و مفید گفت: ارتباط مناسب می‌تواند منبع مهمی از حمایت‌های خانوادگی و اجتماعی را برای فرد به فراهم آورد.

وی ادامه داد: ارتباط از مولفه‌های اصلی زندگی اجتماعی و مهارت برقراری ارتباط موثر یکی از مهم‌ترین پیش بینی کننده‌های سلامت روابط بین فردی بشمار می‌رود.

بیات فر بیان کرد: مطالعات انجام شده برمددجویان نشان می‌دهد که به اعتقاد آنها یک مددکار حرفه‌ای کسی نیست که گزینشی برخورد کرده و بی‌علاقه و بی‌‌‌‌احساس باشد، بلکه کسی است که برخوردی دوستانه همراه با درک متقابل و صمیمت داشته باشد تا موجبات اضطراب و نگرانی مددجو را از بین ببرد.

کارشناس پرستاری بیمارستان شهید رجایی گچساران با اشاره به مهارت‌های ارتباطی موثر ادامه داد: داشتن مهارت‌های ارتباطی مؤثر به نحوی که باعث خوداتکایی فکری و روانی مددجو باشد موضوعی کاملا لازم و ضروری است.

به گزارش وب‌دا؛ این کارگاه آموزشی با حضور 80 نفر از پرسنل درمان در نمازخانه بیمارستان برگزار شد.1

انتهای پیام/

 

 


١٢:٤٩ - 1397/08/10    /    شماره : ٢٢٢٠١    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


امتیازدهی

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی گچساران محفوظ می باشد.