© همۀ حقوق این وب سایت متعلق به بيمارستان شهيد رجايي گچساران است.
اخبار > مصرف "آنتی بیوتیک" در درمان سرماخوردگی تاثیری ندارد


  چاپ        ارسال به دوست

در گفت گو با خبر نگار وب دا مطرح شد؛

مصرف "آنتی بیوتیک" در درمان سرماخوردگی تاثیری ندارد

کارشناس مسئول نظارت بر تجویز و مصرف منطقی دارو بیمارستان شهید رجایی گچساران با تاکید بر اینکه مصرف آنتی بیوتیک در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا تاثیری ندارد اظهار داشت: از آن جایی که درمان خاصی برای سرماخوردگی و آنفولانزا وجود نبوده، پیشگیری بهترین راهکار برای مقابله با این عوامل ویروسی است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران، دکتر ایرج میرزایی اظهار داشت: مهم ترین راه های انتقال سرماخوردگی دست دادن، روبوسی، عطسه و سرفه در محل های عمومی بوده و در صورتی که فرد بدون تجویز پزشک به مصرف آنتی بیوتیک اقدام کند، نه تنها خود را بدون دلیل در معرض خطر عوارض جانبی دارو قرار داده بلکه دچار مقاومت آنتی بیوتیکی می شود.

وی تصریح کرد: مرگ و میر در بیماری های عفونی جدی بوده و برای جلوگیری از ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی از مصرف خود سرانه آنتی بیوتیک ها باید پرهیز شود.

کارشناس مسئول نظارت بر تجویز و مصرف منطقی دارو بیمارستان شهید رجایی گچساران با بیان اینکه مصرف آنتی بیوتیک باید منظم و با تجویز پزشک معالج بوده و خودسرانه نباشد، اذعان کرد: برای تاثیر دارو، دوره درمان آنتی بیوتیک ها  حتی در صورت احساس بهبودی باید کامل شود.

دکتر میرزایی خاطرنشان کرد: مصرف بی رویه و خودسرانه و کامل نکردن دوره درمان آنتی بیوتیک ها سبب به وجود آمدن میکروب های مقاوم شده و این داروها دیگر بیماری های به وجود آمده را درمان نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه افراد آنتی بیوتیک تجویز شده خود را به دیگران پیشنهاد نکنند، افزود: آنتی بیوتیک زمانی مؤثر بوده  که در ساعت معین که توصیه شده توسط پزشک یا داروساز مصرف شود. 21-1

انتهای پیام/


٠٩:٢٣ - 1397/07/11    /    شماره : ٢١٧٩٧    /    تعداد نمایش : ١٦٢


امتیازدهی

خروج
عنوان

آدرس : استان كهگيلويه وبويراحمد - خيابان بلاديان - ميدان پرستار -بيمارستان شهيد رجايي

تلفن : 2224711-2224811 -0742

تلفكس : 2222324 - 0742

آدرس صفحه الكترونيكي : http://rajaeeg.yums.ac.ir

نقشه هوایی بیمارستان شهید رجایی