© همۀ حقوق این وب سایت متعلق به بيمارستان شهيد رجايي گچساران است.
اخبار > یکی از مهم ترین عملکردها در نظام سلامت، کنترل بیماری های واگیردار است


  چاپ        ارسال به دوست

یکی از مهم ترین عملکردها در نظام سلامت، کنترل بیماری های واگیردار است

کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی گچساران، گفت: یکی از مهم ترین عملکردها در نظام سلامت ، کنترل بیماری های واگیردار از جمله بیماری های منتقله از آب و غذا است که به عنوان اصلی ترین تهدید کننده سلامت محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران؛ صدیقه احمدی افزود: اگر چه بیماری های واگیر تحت کنترل هستند اما سهل انگاری و غفلت از این بیماری ها، می تواند آسیب جدی به جامعه وارد کند.

وی ادامه داد: در صورتی که بیماری های واگیر از کنترل خارج شوند، به سرعت بخش زیادی از جامعه را در خطر تهدید سلامتی و حتی مرگ قرار می دهند که از این رو باید بسیار مورد توجه قرار گیرند.

وی اذعان داشت: عدم  تامین آب شرب بهداشتی، وجود مشکلات دفن زباله و دفع فاضلاب، افزایش مصرف غذاهای های آماده در خارج ازمنزل، وجود مراکز متعدد تهیه و توزیع مواد غذایی، پایین بودن سطح تحصیلات تولیدکنندگان و فروشندگان مواد غذایی و عدم رعایت بهداشت فردی، افزایش فروشندگان، اماکن تفریحی و ناهماهنگی در انتقال آموزش های انجام یافته از عمده ترین مشکلات در سطح بیماری های منتقله از آب و غذا است.

احمدی تصریح کرد: تقسیم بندی و تعاریف بیماری های منتقله از آب و غذا، علائم و نشانه های بالینی بیماری ها و اپیدمیولوژی و نظام مراقبت بیماری های منتقله از آب و غذا راه های پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا، بحث سالم سازی آب و رعایت بهداشت فردی است.

کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی گچساران خاطر نشان کرد: نمونه گیری و تشخیص آزمایشگاهی سالمونلا( بیماری باکتریایی لوله گوارش) ، شیگلا(نوعی بیماری روده ای) و  Ecoli (عفونت روده ای) و بیمار یابی و اطلاع رسانی و آموزش از دیگر راه های پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا است.5

 

 


٠٨:٣٢ - 1397/04/17    /    شماره : ٢٠٥٢٩    /    تعداد نمایش : ١٦٢


امتیازدهی

خروج
عنوان

آدرس : استان كهگيلويه وبويراحمد - خيابان بلاديان - ميدان پرستار -بيمارستان شهيد رجايي

تلفن : 2224711-2224811 -0742

تلفكس : 2222324 - 0742

آدرس صفحه الكترونيكي : http://rajaeeg.yums.ac.ir

نقشه هوایی بیمارستان شهید رجایی