پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسب روز جهانی سلامت ( بهداشت )

دسترسی و فرصت مناسب به خدمات بهداشتی و درمانی برای همه مردم/دریافت خدمات بهداشتی باید بدون رنج و سختی های مالی باشد

کارشناس مسئول بهداشت محیط بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: امروزه بحث عدالت و برابری در سلامت در همه جا مطرح شده است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا مردم دسترسی و فرصت مناسب به خدمات بهداشتی و درمانی را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی گچساران؛ لیلا احمدی با بیان اینکه امسال روز جهانی سلامت(بهداشت) ً با شعار پوشش همگانی سلامت برای همه، در هر مکان ً نامگذاری شده است، افزود: منظور از پوشش همگانی سلامت، اطمینان از دستیابی همه افراد به خدمات بهداشتی کافی در هر مکان و در هر زمانی که به آنها نیاز دارند است.

وی ادامه داد: دسترسی مردم به پوشش بهداشت، برای پیشگیری از بیماری، تسهیل درمان، توانبخشی و خدمات مراقبت از بیماران بدون متحمل شدن هزینه های زیاد مالی، در شعار امسال هفته سلامت مد نظر است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط بیمارستان شهید رجایی گچساران یادآور شد: دریافت خدمات بهداشتی باید بدون رنج و سختی های مالی باشد و هیچ کس نباید بین سلامت خوب و نیازهای دیگر زندگی، یکی را انتخاب کند.

وی اضافه کرد: علت انتخاب شعار امسال این است که دست کم نیمی از مردم جهان دسترسی مستمر به خدمات ضروری بهداشتی ندارند بگونه ای که این سازمان برآورد می کند که 100 میلیون نفر در نتیجه هزینه های پزشکی در حال ورود به جرگه "فقر شدید" هستند.

احمدی گفت: بیش از 800 میلیون نفر در جهان دست کم 10 درصد از بودجه خانوار خود را صرف مراقبت های بهداشتی می کنند که این تعداد 12 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی از کشورها می خواهد با یکدیگر همکاری کنند تا پوشش جهانی بهداشت تا سال 2023 به بیش از یک میلیارد نفر افزایش یابد، گفت: در این صورت تعداد افرادی که با فقر شدید مواجه می شوند به نصف کاهش می یابند و به 50 میلیون نفر می رسند.

احمدی ادامه داد: در این راستا همه کشورهای عضو سازمان ملل، تعهد خود را در تلاش برای دستیابی به پوشش خدمات بهداشت به عنوان بخشی از اهداف توسعه پایدار این سازمان بیان کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در واقع یک اصل بنیادی سازمان جهانی بهداشت به رسمیت شناختن سلامت به عنوان یک حق بنیادی انسانی است.۵-۲۱


١٩:٥٩ - 1397/01/22    /    شماره : ١٩٣١٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٩


امتیازدهی

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی گچساران محفوظ می باشد.