© همۀ حقوق این وب سایت متعلق به بيمارستان شهيد رجايي گچساران است.
اخبار > کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) برگزار شد+عکس


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان شهید رجایی گچساران؛

کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) برگزار شد+عکس

سوپر وایزر آموزشی بیمارستان شهید رجایی گچساران از برگزاری کارگاه آموزشی کنترل سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ پریکل طاهری گفت: هدف از برگزاری این کارگاه ارتقاء سطح آگاهی پرسنل در رابطه با کنترل سطح هوشیاری در بیماران مختلف به روش های گوناگون مانند GCS (معیاری برای تعیین عمق و مدت و همچنین شدت افت هوشیاری در افراد بالای ۵ سال به کار می رود) است.

وی افزود: این روش شامل سه بخش باز کردن چشم ها، ارتباط کلامی و پاسخ های حرکتی به کلام و محرک های درد ناک بوده و امتیاز داده شده بین 15 تا 3 است، که امتیاز 3 پایین ترین درجه هوشیاری و نشان دهنده اختلال شدید عصبی و امتیاز 15 هوشیاری کامل و قدرت واکنش طبیعی در شخص است.

طاهری تصریح کرد: از آنجایی که بیشتر بیماران کمایی اینتوبه هستند و اجزای کلامی نمی تواند در این بیماران بررسی شود، روش (FOUR) بیماران کمایی اینتوبه و دارای تراکیاستومی را دقیق تر بررسی می کند و شامل مراحل پاسخ چشمی، پاسخ حرکتی، پاسخ ساقه مغز و الکتو تنفسی با حداکثر امتیاز هر قسمت 4 و حداقل صفر است.

به گزارش وب دا: کارگاه آموزشی سطح هوشیاری بیمار با معیار (GCS,FOUR) با همکاری واحد خدمات پرستاری بیمارستان شهید رجایی گچساران و با حضور 35 نفر شرکت کننده در نمازخانه این بیمارستان برگزار شد .142/21

 


١٠:٠٩ - 1396/07/20    /    شماره : ١٦٧١٠    /    تعداد نمایش : ٩٠٣


امتیازدهی

خروج
عنوان

آدرس : استان كهگيلويه وبويراحمد - خيابان بلاديان - ميدان پرستار -بيمارستان شهيد رجايي

تلفن : 2224711-2224811 -0742

تلفكس : 2222324 - 0742

آدرس صفحه الكترونيكي : http://rajaeeg.yums.ac.ir

نقشه هوایی بیمارستان شهید رجایی