© همۀ حقوق این وب سایت متعلق به بيمارستان شهيد رجايي گچساران است.
اخبار > نصب و راه اندازی دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان شهید رجایی گچساران


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست بیمارستان شهید رجایی گچساران خبر داد .

نصب و راه اندازی دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان شهید رجایی گچساران

سرپرست بیمارستان شهید رجایی گچساران از نصب و راه اندازی دستگاه ماموگرافی دیجیتال در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محسن حیدرپور با اشاره به اینکه سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در بین زنان ایرانی است و پس از سرطان دستگاه گوارش، بیشترین آمار مرگ میر در کشور را به خود اختصاص داده ، گفت: یکی از مهمترین شیوه های تشخیص به موقع و مبارزه با سرطان پستان، روش تصویر برداری مامو گرافی است که شامل انجام رادیوگرافی از بافت نرم پستان، به منظور ارزیابی توده ها و ضایعات و در نهایت، شناسایی سرطان است .

وی تصریح کرد : انجام ماموگرافی برای زنان بالای 40سال ، هر دو سال یکبار ضروری است و به زنانی که بستگان درجه یک انها ( مادر یا خواهر ) سابقه ی ابتلا به سرطان پستان دارند، انجام ماموگرافی از سن 35 سالگی به بعد به صورت سالانه توصیه می شود.

دکتر حیدرپور با بیان اینکه بهترین زمان انجام ماموگرافی هفته اول قاعدگی است، ادامه داد: مزیت روش ماموگرافی دیجیتال بر ماموگرافی های معمولی ، تکنولوژی تبدیل تصاویر اشعه ایکس به فایل مجازی است که به تصویر بردار امکان بزرگ نمایی با تنظیم روشنایی تصاویر جهت بررسی ناهنجاری‌هایی که به طور معمول دیده نمی شود، را می دهد .

سرپرست بیمارستان شهید رجایی گچساران اظهار داشت:  از دیگر مزایای ماموگرافی دیجیتال امکان ذخیره تصاویر بر روی لوح فشرده با هارد دیسک رایانه است که با توجه به برخورداری بیمارستان شهید رجایی گچساران به سیستم شبکه ی الکترونیکی و تبادل تصاویر پزشکی دسترسی آسان به تصاویر و نمایش ان در هر پایانه رایانه ای تحت وب در هر مرکز درمانی جهت مشاوره و درمان را ممکن می سازد.

وی ادامه داد: همچنین تصاویر ماموگرافی دیجیتال در کمتر از 10 ثانیه آماده می شود، در حالی که در شیوه ماموگرافی معمولی، بین 5 تا 10 دقیقه زمان می برد.

بر پایه این خبر : این دستگاه ماموگرافی با هزینه بالغ  بر 700میلیون تومان از محل درامد بیمارستان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان نصب و راه اندازی شد .21-15-142

انتهای پیام/علی بازیار

 


٠٩:٤٠ - 1396/07/18    /    شماره : ١٦٦٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٨


امتیازدهی

خروج
عنوان

آدرس : استان كهگيلويه وبويراحمد - خيابان بلاديان - ميدان پرستار -بيمارستان شهيد رجايي

تلفن : 2224711-2224811 -0742

تلفكس : 2222324 - 0742

آدرس صفحه الكترونيكي : http://rajaeeg.yums.ac.ir

نقشه هوایی بیمارستان شهید رجایی