© همۀ حقوق این وب سایت متعلق به بيمارستان شهيد رجايي گچساران است.
اخبار > کارگاه آموزشی اکسیژن درمانی در گچساران برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی اکسیژن درمانی در گچساران برگزار شد

مسئول واحد آموزش بیمارستان شهید رجایی گچساران از برگزاری کارگاه آموزشی اکسیژن درمانی در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ پریگل طاهری با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه آموزش روش های مختلف اکسیژن درمانی است، گفت: آشنایی پرسنل با میزان و زمان اکسیژن رسانی، مزایا و معایب، وسایل مورد استفاده و مراقبت های پرستاری از جمله اهداف این کارگاه بود.

وی استفاده از ماسک ساده صورت، کانولای بینی، ماسک یک طرفه، ماسک دو طرفه و مرطوب کننده اکسیژن را از روش های اکسیژن درمانی عنوان کرد.

طاهری با بیان اینکه ماسک ساده صورت  و ماسک ذخیره کننده دوطرفه برای بیمارانی کاربرد دارد که به اکسیژنی با غلظت متوسط به بالا نیاز دارند افزود: در روش دوم که کانولای بینی است کاتری در داخل سوراخ های بینی قرار می گیرد و برای اکسیژن رسانی بیماران دچار هیپوکسی که به غلظت های کم تا متوسط اکسیژن نیاز دارند استفاده  می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در روش ماسک ذخیره کننده اکسیژن با کانال یک طرفه، دریچه های جانبی یک طرفه و دارای نوعی مخزن متصل برای آماده نگه داشتن اکسیژن جهت تنفس است.

مسئول واحد آموزش بیمارستان شهید رجایی با اشاره به روش مرطوب کننده اکسیژن ابراز داشت: در این روش با اتصال مخزن آب استریل به خروجی اکسیژن می توان اکسیژن مرطوب را به بیمار ارائه کرد.     

 وی در پایان اضافه کرد:  این کارگاه با حضور 40 نفر از نیرو های درمانی و با همکاری سوپروایزر کنترل عفونت در نماز خانه بیمارستان شهید رجایی گچساران برگزار شد. 


١٢:٢٦ - 1396/04/03    /    شماره : ١٥٤٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٥خروج
عنوان

آدرس : استان كهگيلويه وبويراحمد - خيابان بلاديان - ميدان پرستار -بيمارستان شهيد رجايي

تلفن : 2224711-2224811 -0742

تلفكس : 2222324 - 0742

آدرس صفحه الكترونيكي : http://rajaeeg.yums.ac.ir

نقشه هوایی بیمارستان شهید رجایی